Body Beast®

Body Beast jest 90 dniowym programem nastawionym na budowanie suchej masy mięśniowej. Głównym prowadzącym jest profesjonalny kulturysta Sagi Kalev. Zaletą programu jest tak zwany „Dynamic Set Training”, czyli dynamiczny trening łączący w sobie dawne szkolne techniki podnoszenia wagi z najnowszymi metodami treningowymi. Będziemy wykonywać różne zestawy ćwiczeń takie jak obwody, combo, progresja, super serie, w których będziemy wykonywali różne ćwiczenia i przeróżne kombinacje ćwiczeń. Każdy rodzaj techniki treningowej będzie wymuszał na naszym organizmie angażowanie coraz większej liczby włókien mięśniowych. Twórcy programu mówią o tym „Musce confusion w trybie bestii”.

Program podzielony jest na 3 fazy. Pierwsza z nich BUILD trwa 3 tygodnie, druga BULK w zależności od kalendarza który wybierzemy 5 lub 6 tygodni. 3 faza programu BEAST trwająca 3 lub 4 tygodnie to połączenie pierwszej i drugiej fazy. 6 dni treningowych w tygodniu, jeden dzień całkowitej regeneracji. Ponieważ głównym celem programu jest budowanie masy mięśniowej, mamy tylko jeden trening cardio w tygodniu. Generalnie możemy wykonywać tych treningów więcej, jednak tym samym automatycznie musimy dostarczać więcej kalorii do naszemu organizmowi.

Codziennie ćwiczymy inną partię mięśniową. Polecam dodać po każdym treningu chociaż 10 minutowe rozciąganie całego ciała lub danej partii mięśniowej, ćwiczonej w danym dniu . Dodatkowo możemy wykonywać raz w tygodniu np. w dzień wolny rozciągnie z P90X. Dlaczego? Z racji że codziennie nasze mięśnie są wykorzystywane do maksimum możliwości, jesteśmy bardziej narażeni na kontuzje. Ponadto rozciąganie ma także dobry wpływ na rozbudowę naszych mięśni. Treningi są ciężkie i intensywne dlatego bardzo ważne jest właściwe odżywianie aby uniknąć przetrenowania.Generalnie czym więcej sprzętu mamy tym lepiej dla nas. Oczywiście ćwiczenia które powinniśmy wykonywać sztangą prostą czy łamaną, możemy zastąpić hantlami. Zamiast ławeczki przy niektórych ćwiczeniach możemy używać piłki gimnastycznej co dodatkowo zwiększy stopień trudności wykonywanych ćwiczeń.


8 komentarzy:

 1. Czy ktoś zna rozkład makroskładników w tym trenignu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faza build/bulk 25/50/25; faza beast (koncowa) 40/30/30

   Usuń
 2. Czy to tylko dla mężczyzn?

  OdpowiedzUsuń
 3. czy ten program jest dobry na budowanie suchej masy mięśniowej a jednocześnie na spalanie tkanki tłuszczowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. Treningi są intensywne i można przy nich nieźle się spocić:)

   Usuń
  2. pytam dlatego ponieważ jestem baardzo początkujący i zastanawiam się od jakiego programu zacząć, mam 25 lat 177 cm wzrostu i 95 kg wagi, może podpowiesz od którego plany zacząć, myślałem zacząć od p90x a później Body Beast

   Usuń
 4. Myślę że możesz zaczynać od P90X. Body Beast jest dużo cięższym treningiem z racji że jest to typowy trening siłowy i obciążenia przy nim sa dużo większe niż w P90X, także jeżeli nie miałeś dużej styczności z treningami siłowymi to lepiej zaczynać od P90X:)

  OdpowiedzUsuń