środa, 4 września 2013

Program treningowy RevABS®RevABS® często określany jest jako kwintesencja wiedzy, doświadczenia i kreatywności jego twórcy. Brett Hoebel, bo o nim mowa, jest twórcą szkoły Hoebel Fitness oraz trenerem w programie "The Biggest Loser" emitowanym w stacji NBC, w którym ludzie walczą ze swoja nadwagą. Filozofia jego treningów opiera się na wschodnich sztukach walki, holistycznej jodze, capoeirze oraz wiedzy nabytej na studiach z zakresu biologii i psychologii.

Program treningowy RevABS® oparty jest na trzech podstawowych fundamentach - trening interwałowy który pomoże nam w spalaniu tkanki tłuszczowej, trening siłowy zapewni nam rozwój mięśni oraz trening ABS dzięki któremu mięśnie naszego brzucha zostaną wytrenowane z każdej strony.

Cały program trwa trzy miesiące i został podzielony na dwie fazy treningowe. Faza pierwsza pozwoli zbudować nam siłę i wytrzymałość potrzebną do wykonania drugiej fazy programu, która jest bardziej intensywna. Harmonogram ćwiczeń został oparty na kilku poziomach intensywności treningów, które przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych.


Kalendarz ćwiczeń został zaprojektowany tak aby przechodzić od jednego do drugiego poziomu intensywności, przez co niemożliwy jest tzw. efekt plateau, w którym organizm broni się przed zmianami wynikających z treningów i zdrowego odżywiania. Warto wiedzieć że nawet jeżeli dopadnie nas efekt plateu to jest on przejściowym okresem. Do programu został również dołączony dodatkowy kalendarz 'Full Thortlle' który pozwala wykonywać nam bardziej zaawansowane treningi.
Podczas treningów wykonujemy trzy rundy poszczególnych ćwiczeń. Każda rudna jest coraz bardziej zaawansowana i ćwiczenia wymagają od nas większego wysiłku. Trzecia runda zwana 'Spice" została zaprojektowana tak abyśmy mogli osiągnać granice swoich możliwości. 


Podstawowy program RevABS® został oparty na ośmiu filmach z treningami:

ABCENTRICS
Jest to film który ma nas wprowadzić w tajniki programu RevABS®. Brett Hoebel zdradza nam sekrety swojego programu. Poznamy zasadę Firing ABS, która opiera się na ostrym wydechu dzięki któremu mięśnie brzucha są jeszcze bardziej angażowane w ćwiczenia. W RevABS® nasz brzuch będzie ćwiczony pod sześcioma kątami - ćwiczenia na dolne partie brzucha, górne, boczne, ruchy kuliste oraz połączenia poszczególnych ruchów.

FIRE UP YOUR ABS
Kombinacja różnych ćwiczeń z naciskiem na mięśnie brzucha, które pomagaja w spalaniu tkanki tłuszczowej.

POWER INTERVALS 1
Klasyczny trening interwałowy oparty na trzech rundach - każda o zwiększonej intensywności.

TOTAL STRENGTH AND MERCY ABS
Jeden z fundamentalnych treningów RevABS®, mający na celu wzmocnienie naszej siły. Mercy ABS jest to typowy trening nastawiony tylko i wyłącznie na mięśnie brzucha.

FAT BURNING ABS
Trening cardio oparty na metodzie Fired-up z naciskiem na mięśnie brzucha.

POWER INTERVALS 2
Trening mający na celu wprowadzenie nas w tzw strefę beztlenową, podczas którego energię będziemy czerpać z rezerw naszego organizmu.

STRENGTH&ENDURANCE AND MERCILESS ABS
Trening mający na celu wzmocnienie naszej siły i wytrzymałości. Merciless ABS pozwoli nam na zbudowanie twardych jak skała mięśni brzucha.
Sprzęt potrzebny do ćwiczeń:

PODSUMOWANIE:

Wykonywałem z RevABS® głównie trening FatBurning ABS® - jeden z bardziej intensywnych w tym programie i czasami do niego wracam. Generalnie ten program jest mniej intensywny niż P90X czy Insanity, dlatego bardzo często polecany jest osobą początkującym, które nie miały wcześniej styczności z aktywnością fizyczną. Na zagranicznych forach spotykałem opinie ludzi że po P90X nie mieli zadowalających efektów lub były one słabe, natomiast dopiero podczas RevABS® ich ciało zaczęło się zmieniać. Osobiście uważam że trening ten świetnie nadaje się dla początkujących. Treningi nie są aż tak bardzo intensywne (co nie znaczy że są łatwe) i pozwolą osobom początkującym oswoić się z ćwiczeniami i aktywnością fizyczną. Dla osób bardziej zaawansowanych program ten może być świetną odskocznią od intensywnych treningów - pozwoli nam cały czas pozostać w formie.
  

1 komentarz:

  1. Nie mieli rezultatów, bo po jednej rundzie - nie oszukujmy się - nie będzie cudów. Te wszystkie przemiany na Youtube to przeważnie (nie twierdzę, że wszystkie)efekt 2-3 rund z P90X. A efekty pewnie przyszły dopiero przy RevAbs

    OdpowiedzUsuń