piątek, 26 kwietnia 2013

Psychiczne nastawienie do treningów

Kto nigdy nie spróbuje P90X®, nigdy nie będzie wiedział czym naprawdę jest ten trening. Można powiedzieć że są to ćwiczenia jak ćwiczenia, jednak jest jedna mała różnica. Popatrzmy na ludzi którzy decydują się na P90X®, czy Insanity®. Popatrzmy też na nas samych. Generalnie większość z osób które podejmują wyzwanie Tonego czy Shauna mają problemy z wagą, z poczuciem własnej wartości, z pewnością siebie. Oczywiście są też osoby dla których ten trening jest którymś z kolei.

Treningi zmieniają nasze podejście do życia. Ja po powrocie z uczelni, czy pracy siedziałem przed komputerem i jadłem chipsy. Teraz mimo że pracuje dorywczo na budowie i bywa niekiedy że wracam zmęczony do domu to siadam na chwilę przed komputer żeby chwile odpocząć i sprawdzić pocztę ale mimo zmęczenia idę robić trening. Wszystko zmienia się w naszym życiu, wyrabiają się nam nowe nawyki, nowe spojrzenie na otaczający nas świat. Rodzi się w nas poczucie że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do osiągnięcia.

Mimo że jesteśmy dopiero w połowie P90X®, czy Insanity® wyznaczamy sobie kolejne cele. Wiemy że nie poprzestaniemy na tych 90 dniach. I to nie dlatego że będziemy zadowoleni ze swojego ciała, z przemiany jaką udało nam się osiągnąć, tylko dlatego że przy tak nagłej zmianie nawyków nasz organizm doznaje pewnego szoku. Czujemy się zdrowsi, mamy więcej energii, jesteśmy pozytywnie nastawieni do wszystkiego wokół nas. Na tym polega cały fenomen P90X i innych zestawów treningowych. Zmienia się nasza psychika. Od pierwszego dnia treningów to nie nasze ciało mówi nam co mamy robić. Rodzi się w nas nasze prawdziwe JA, to które niekiedy przez wiele lat ukrywaliśmy w sobie. Wtedy tak naprawdę zaczyna się walka z samym sobą. O to czy damy rade wykonać jakieś ćwiczenia nie powinniśmy sie martwić. Z każdym treningiem będzie coraz lepiej. Jednak jeżeli przez długi okres czasu nie robilismy nic w kierunku aktywności fizycznej, gdzieś w naszej podświadomości nadal będzie istniał głos który będzie nas zniechęcał do tego wszystkiego. Naszym zadaniem jest nie pozwolić mu nas powtórnie zdominować.

Dzisiaj było tak trochę filozoficznie, ale myślę że kwestia mentalności, odpowiedniego nastawienia psychicznego do treningów jest równie ważna jak regularne treningi i zdrowe odżywianie. Najważniejsze abyśmy nie traktowali tego że musimy trenować jako karę.


ActivLab - L-Karnityna 600

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz