poniedziałek, 27 maja 2013

Dlaczego warto trenować jogę?

Często spotykam się z tym że wielu z nas rezygnuje z wykonywania jogi w trakcie swojej przygody z P90X®. Zastępujemy ją ćwiczeniami aerobowymi bądź inną aktywnością fizyczną. Joga z P90X® jest jaka jest. Treningi jest monotonny i momentami dłuży się niemiłosiernie. Co więcej w początkowej fazie większość figur wykonywanych przez ćwiczących na filmach jest dla nas po prostu nie możliwa do wykonania w pełnym zakresie.

Dlaczego warto trenować jogę?

Przede wszystkim po trzech dniach intensywnych treningów nasze mięśnie, nasz organizm potrzebuje trochę wytchnienia. Mimo że przy jodze zmęczymy się podobnie jak przy bardziej intensywnych treningach to będzie ona miała całkiem inny wpływ na nasze ciało. Dzięki jodze rozluźnimy i wzmocnimy nasze mięśnie oraz stawy. Nasze ciało stanie się bardziej elastyczne, bardziej odporne na kontuzje. Nasze mięśnie będą bardziej wytrzymałe. Poprawi się także nasze samopoczucie, ponieważ joga odpręża również nasz umysł. Początkowo może to wydawać się trudne jednak na wszystko potrzeba czasu. 

Jeżeli mimo wszystko nie możemy przekonać się do jogi z P90X® warto wypróbować jogę z P90X2®. Jest krótsza o ponad 30 minut i bardziej dynamiczna. Co więcej wydaje mi się że jest trochę łatwiejsza dla początkujących. Co prawda niektóre figury są trudne, jednak wykonujemy je bardziej dynamicznie niż w jodze z P90X®, przez co jest nam trochę łatwiej. Pomocne będzie również zastosowanie bloczka do jogi który pomoże utrzymywać nam równowagę podczas wykonywania różnych figur. Drugą alternatywą jest zrobienie X Stretch. Nie jest to prawda to to samo co joga jednak musimy pamiętać że regeneracja jest tak samo ważnym elementem treningowym jak sam trening dlatego nie powinniśmy zastępować jogi i rozciągania innymi treningami. 

Mata Yoga Meteor1 komentarz:

  1. Słuszna uwaga, chyba zapomniałam jak zbawienny wpływ ma na nasz umysł joga. Dzięki za ten post, joga wraca do mojego planu :)

    OdpowiedzUsuń