piątek, 14 czerwca 2013

Program treningowy Body Beast®

Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie treningu Body Beast®. Wśród naszej społeczności na facebooku, czy na forach internetowych nie spotkałem się jeszcze aby jakaś kobieta ćwiczyła przy Body Beast®. Wśród mężczyzn trening jest ten coraz bardziej popularny. Zestaw ten różni się nieco od pozostałych programów treningowych. W  P90X®, P90X2®, czy Insanity® ćwiczymy głównie z wykorzystywaniem ciężaru własnego ciała, od czasu do czasu pojawiają się ćwiczenia z ciężarami.  Przeważają ćwiczenia cardio, poprawiające naszą wytrzymałość, koordynacje ruchową i ogólną sprawność organizmy. Dlatego tak bardzo pomoce są w walce z nadwagą. 

Jak mówi twórca Body Beat®, Sagi Kalev Body Beast® jest treningiem który koncentruje się na budowaniu masy mięśniowej. Przy właściwym odżywianiu i odpowiedniej suplementacji w 90 dni możemy nabrać około 10 kg czystej masy mięśniowej. Program podzielony jest na 3 fazy. Pierwsza z nich BUILD trwa 3 tygodnie, druga BULK w zależności od kalendarza który wybierzemy 5 lub 6 tygodni. 3 faza programu BEAST trwająca 3 lub 4 tygodnie to połączenie pierwszej i drugiej fazy. 6 dni treningowych w tygodniu, jeden dzień całkowitej regeneracji. Ponieważ głównym celem programu jest budowanie masy mięśniowej, mamy tylko jeden trening cardio w tygodniu. Treningi są intensywne i dynamiczne i wylejemy przy nich również mnóstwo potu.

Body Beast® jest programem dla osób które chcą zwiększyć swoją masę mięśniową. Na pewno jest on świetną alternatywą dla osób ćwiczących tylko na siłowi. Nie jest on jednak programem dla osób które dopiero zaczynają swoja przygodę z ćwiczeniami siłowymi. Ćwiczenia wykonywane są dosyć w intensywnym tempie i może zdarzyć się że zrobimy sobie krzywdę wykonując ćwiczenie nie poprawnie technicznie.


Jakiego sprzętu potrzebujemy?

Generalnie czym więcej sprzętu mamy tym lepiej dla nas. Oczywiście ćwiczenia które powinniśmy wykonywać sztangą prostą czy łamaną, możemy zastąpić hantlami. Zamiast ławeczki przy niektórych ćwiczeniach możemy używać piłki gimnastycznej co dodatkowo zwiększy stopień trudności wykonywanych ćwiczeń. W kolejnych wpisach postaram się opisać jaką suplementację warto stosować podczas treningu Body Beast®1 komentarz:

  1. Od siebie dodam, że ten program nadaje się także bardzo dobrze na redukcję.

    OdpowiedzUsuń