sobota, 9 marca 2013

Poranna gimnastyka


Zdarza się wam że niekiedy nie możecie zebrać się z łóżka? Czujecie że jesteście zmęczeni po przebudzeniu? Nie ma na to lepszego sposobu niż poranna gimnastyka, którą możemy wykonywać nawet w łóżku. Trzeba się tylko trochę poprzeciągać i pokręcić biodrami.

Jakie zalety ma regularne poświęcanie kilku minut na poranne ćwiczenia? Przede wszystkim naładujemy się pozytywną energią na cały dzień. Z doświadczenia mogę wam powiedzieć że kilka minut spokojnych i delikatnych ćwiczeń działa lepiej niż najmocniejsza kawa. Ponadto poranne ćwiczenia poprawiają krążenie krwi, przyspieszają metabolizm i przygotowując nasze mięśnie i stawy do innych aktywności fizycznych, które wykonujemy przez cały dzień. 

Poranną gimnastykę powinniśmy zacząć od przeciągania się oraz wykonania kilku głębokich oddechów aby dotlenić nasz organizm. Następnie powinniśmy wykonać kilka-kilkanaście obrotów samymi stopami w lewo i prawo. Ruchy powinny być powolne aby zbytnio nie forsować stawów które są zastane po kilku godzinach snu. W kolejnym ćwiczeniu możemy przekręcać biodra, raz w lewo, raz w prawo. Tutaj również ruchy powinny być spokojne. Po między ćwiczeniami możemy również napinać mięśnie. Oczywiście każdy organizm jest inny i po prostu trzeba samemu poznać swoje ciało.

Jak już wstaniemy powinniśmy wykonać kilka ruchów biodrami, wyprostować ręce ku górze i wykonać kilka skłonów bocznych. Jeżeli ćwiczycie rozciąganie, czy jogę z P90X® doskonale wiecie jakie ćwiczenia działają najlepiej na wasze mięśnie. Jeżeli nie ćwiczycie to gorąco zachęcam aby zacząć.

1 komentarz:

  1. to jest swietny przyklad dla tych co nie lubia zbytnio rozstawac sie z lozkiem :) a widac, ze lozko moze nawet pomoc :)

    OdpowiedzUsuń