sobota, 16 lutego 2013

Czym jest P.A.P?


W P90X2® spotykamy się z nową metodą treningową P.A.P, czyli Post Activation Potentiation. Wyjaśniając najprościej tą metodę możemy powiedzieć że jest to zwiększanie sprawności psychofizycznej dzięki aktywności fizycznej naszych mięśni.Istotną rolę odgrywa tutaj wstępna aktywność fizyczna, która odpowiada za dalsze procesy. Jak to wygląda w praktyce?

 
Serie ćwiczeń w których wykonujemy stosunkowo niewielkie ilości powtórzeń na maksymalnych obrotach nie wymagają od naszego organizmu dłużej przerwy pomiędzy następującymi po sobie ćwiczeniami. Ćwiczenia takie nie wpływają znacząco na nasz na układ sercowo-naczyniowy, angażują tylko kilka grup mięśniowych, tym samym tętno naszego organizmu szybciej wraca do właściwego poziomu.

Jak wykazały badania francuskiego naukowca Jacques`a Duchateau, dzięki krótkiej ale intensywnej stymulacji mięśni wzmocniony zostanie nasz układ nerwowy. Dłuższe przerwy między poszczególnymi ćwiczeniami osłabiają naszą ogólna kondycję. Jeżeli jesteśmy na etapie redukcji musimy intensywnie wykonać jak najwięcej powtórzeń danego ćwiczenia, w jak najkrótszym czasie. Post Activation Potentiation ma za zadanie również rozbudzić nasz układ nerwowy. Dzięki temu będziemy skoncentrowani na każdym ćwiczeniu i wykonywali je z maksymalną siłą.

Dzięki treningom z wykorzystaniem metody P.A.P zostanie poprawiona ogólna wydajność naszego organizmu. Jak zapewnia Tony Horton zestawy ćwiczeń użyte w P90X2
® wykorzystujące tą metodę potrafią niszczyć nawet najtwardszych zawodników.





Uchwyty do ćwiczenia pompek BB 632


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz