poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Superbohaterowie na diecie - Hugh Jackmam

Niedawno pisałem na temat Gerarda Butlera i jego treningu spartańskiego. Dzisiaj bierzemy na tapetę ostatnio bardzo popularnego aktora wcielającego się w superbohatera. Mowa oczywiście o Hugh Jackamie, którego znamy z takich filmów jak X-Men gdzie wcielił się w postać Wolverine, Giganci ze stali czy świetnego filmu Prestiż. 

Jak zdradzają osoby pozostające w bliskim kontakcie z Hugh Jackmanem jest on jedyną osobą w całym Hollywood która z taką dokładnością i perfekcją pracuje nad swoją formą.  Jak widać ciężka praca nad sobą popłaca. Mierzący 192 centymetry, potężnie zbudowany, sprawia niesamowite wrażenie. Przygotowując się do swojej roli w X-menie wyciskał sztangę ważącą ponad 140kg. Co więcej zjada 12 jajek dziennie, mnóstwo kurczaka, tuńczyka i innych pokarmów. Jego dzienny bilans kaloryczny wynosi ponad 6000 tysięcy kalorii! Podstawowe produkty jakie spożywa to kawa, kurczak, odżywki białkowe, brązowy ryż oraz płatki owsiane.

Program treningowy Jackmana który miał przygotować go do roli Wolveria nie wyróżniał się niczym szczególnym. Były to podstawowe ćwiczenia z dużymi ciężarami, przysiady wykroczne czy  różne wersje wyciskania. Rodzaj wykonywanych ćwiczeń zmieniał co trzy tygodnie. Najpierw były to ćwiczenia z dużym obciążeniem i długimi przerwami, kolejne trzy tygodnie to mniejszy ciężar i powolne wykonywanie ćwiczeń. Następne tygodnie to intensywny i dynamiczny trening z częstą zmianą ćwiczeń. Obecnie przygotowując się do kolejnego filmu serii X-menów Hugh Jackmam wykonuje 12 - tygodniowy plan treningowy. Podzielony jest na dwie fazy. Każda z nich trwa 6 tygodni. Faza pierwsza to trening nastawiony typowo na budowanie masy mięśniowej. Trenuje dwa razy w tygodniu - krótko ale bardzo intensywnie. 

 FAZA 1: MASA

Seria 1 8 powtórzeń 120 sekund odpoczynku
Seria 2 6 powtórzeń 120 sekund odpoczynku
Seria 3 4 powtórzenia 120 sekund odpoczynku
Seria 4 1 powtórzenie maksymalne z asekuracją

1.Wyciskanie sztangi leżąc na płaskiej ławce


2.Rozpętki hantlami z rotacją

 

3.Wyciskanie sztangi w leżeniu na płaskiej ławce - wąski chwyt
 
 

4.Pompki szwedzkie na poręczach

 

5.Pompki klasyczne

 

FAZA 2: RZEŹBA

W tej fazie wszystkie ćwiczenia są takie same jak w pierwszej. Z tym że wykonujemy je z mniejszym obciążeniem i robimy większą ilość powtórzeń. Dodatkowo wykonuje trening interwałowy na bieżni i ergometrze.
Seria 1 10-14 powtórzeń 60 sekund odpoczynku
Seria 2 10-14 powtórzeń 60 sekund odpoczynku
Seria 3 10-14 powtórzeń 60 sekund odpoczynku
Seria 4 10-14 powtórzeń 60 sekund odpoczynku


Kluczem do sukcesu Hugh Jackmana jest umysł. Jak mówi nie wyznacza sobie żadnych celów bo one ograniczają nasz umysł i nasze możliwości. Coś w tym jest. Uważa że jeżeli mamy się zmuszać do treningów, lepiej odpocząć jeden dzień i wrócić następnego dnia, kiedy nasz umysł będzie wypoczęty i gotowy do nowych wyzwań.


Pomysł na artykuł podsunęła mi dobrze znana wam Ewelina z  fan page Poland Power na który serdecznie zapraszam.


 

 1 komentarz:

  1. Trening i dieta to podstawa i warto zawsze zasięgnąć opinii fachowca, żeby nie odbiło się to na zdrowiu. Ostatnio trafiłem na program Dariusza Brzezińskiego i wspominał właśnie o treningu Hugha Jackmana-http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/fitness,3018/badz-jak-wolverine-cwicz-jak-jackman,167550,0.html Warto poczytać i obejrzeć. Przez ten program trafiłem na stronę Brzezińskiego i wdrożyłem w życie wiele jego wskazówek dot. treningów i diety- już czuję efekty, także polecam naprawdę.

    OdpowiedzUsuń