piątek, 2 sierpnia 2013

Feromony w sporcie

Dzisiaj będzie trochę lżejszy temat, mianowicie chciałbym napisać kilka słów na temat feromonów.  Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie czym są i jak działają feromony.

Feromony są naturalnym kanałem komunikacji między ludźmi, dlatego działają na każdego. Każdemu z nas brakuje czasem odwagi w relacjach damsko-męskich. Bywa, że czujemy się zbyt mało atrakcyjni, co z kolei blokuje nas i mamy opory przed rozpoczęciem rozmowy z interesującą nas osobą. Na atrakcyjność wpływa nie tylko nasz wygląd, ale także „to coś” , nasz wewnętrzny magnetyzm. 

Feromony i perfumy z ich dodatkiem działają naturalnie, niewidzialnie. Sam zapach jest  zdecydowany i hipnotyzujący. Feromony zaś nie mają zapachu, nie są wyczuwalne ani dla Ciebie, ani dla osób trzecich. Stosując perfumy z feromonami, nie musisz już używać innych zapachów.

Feromony pomagają:
- wzmocnić pewność siebie w każdej sytuacji
- zwrócić na siebie większą uwagę
- zyskać szacunek i sympatię otoczenia

Pod wpływem działania feromonów zmieniasz się nie Ty, tylko ludzie, z którymi przebywasz. Feromony wysyłają do nich niewidzialny sygnał, podkreślający Twoją siłę i magnetyzm. Dzięki nim bez trudu poprosisz interesującą Cię kobietę o numer telefonu, zaprosisz na randkę lub do tańca na imprezie.

Nadzieja dla sportowców:

W 2007 roku naukowcy z USA złożyli wniosek o opatentowanie sposobu na zwiększenie siły fizycznej oraz wytrzymałości poprzez wdychanie feromonów podczas ćwiczeń fizycznych. Badani mężczyźni zaobserwowali wzrost siły o co najmniej 5 do 10 procent. Masa podnoszonych przez nich ciężarów również podniosła się o 10 do 20 procent w porównaniu do tych samych ćwiczeń bez użycia feromonów, a ilość powtórzeń w każdym ćwiczeniu uległa zwiększeniu od 5 do 20 procent. Wśród wspomnianych pożądanych efektów, badacze dostrzegli jeszcze jeden, szczególnie istotny - redukcję, a nawet całkowitą likwidację stanu zapalnego dróg oddechowych. Naukowcy w swych opiniach są jednak ostrożni i nie przerywają badań, których celem jest znalezienie pozytywnych efektów działania ludzkich feromonów, zaprzeczając jednocześnie ich związkowi z nielegalnym w sporcie dopingiem. Wyniki ich pracy dają nowe światło w poszukiwaniach recepty na zwiększenie wytrzymałości fizycznej oraz wzrost siły organizmu.

Mężczyźni, którzy ćwiczą na siłowniach i dbają o swoją kondycję fizyczną, w dużym stopniu robią to właśnie dla kobiet. Chcą się podobać. Jeśli te związki miałyby dodatkowo poprawiać sportowe wyniki, stałyby się chyba najbardziej pożądanym produktem, nie tylko na polskim rynku.

Dlaczego tak jest? Pomimo dotychczasowego wyekstrahowania kilku kompozycji ludzkich feromonów, prawdziwy ich potencjał jest wciąż jeszcze nie odkryty. Stąd badania, eksperymenty, próby stosowania ich w różnych, codziennych sytuacjach. Naukowcy, opierając się na pozytywnych doświadczeniach, doszukują się związków odpowiedzialnych właśnie za siłę i wytrzymałość fizyczną. Sportowcy z kolei zacierają ręce. Takie substancje mogłyby przecież pomóc im osiągać jeszcze większe sukcesy.źródło: intymnosc.pl, .feromony.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz