czwartek, 31 stycznia 2013

Jak właściwe się odżywiać?Chciałbym przedstawić wam tym razem kilka rad na temat właściwego odżywiania. Generalnie początkowo stosowanie się do nich może wydawać się trudne, jednak jeżeli będziemy stale wzbogacać naszą wiedzę na temat zdrowego odżywiania to wprowadzanie tych zasad będzie dla nas coraz łatwiejsze.


Przede wszystkim powinniśmy nauczyć się czytać etykiety produktów które kupujemy.   W internecie możemy znaleźć informacje jak to robić, jednak zawsze podkreślam że czytanie artykułów na temat zdrowego odżywiania działa na nas tak samo jak regularny trening.  Ważne żeby cały czas być na bieżąco. Jeżeli będziemy stale wzbogacać naszą wiedzę, to zdrowe zakupy nie będą stanowiły dla nas żadnego problemu.  Początkowo sam miałem często wątpliwości który produkt wybrać. Niech zdrowe odżywianie stanie się naszą pasją. 


Starajmy się aby w naszym jadłospisie znajdowały się w dużej mierze produkty pochodzenia naturalnego.  Powinniśmy unikać przetworzonych produktów które mimo tego że reklamowane są jako „fit” zawierają w sobie duże ilości konserwantów.  Wiąże się z tym również przygotowywanie posiłków. Lepiej kupić świeże warzywa i przygotować je np. na patelni niż kupować mrożone. Nie zaoszczędzimy na tym wiele czasu, a przynajmniej będziemy mieli pewność że jemy zdrowo. Powinniśmy jeść dużo warzyw takich jak brokuły, cebula, marchewka czy pomidory. Przygotowanie ich już zależy od nas samych. Gotowane czy surowe warzywa mają podobne właściwości odżywcze.


Wydaje się że najtrudniej jest nam odzwyczaić od słodyczy. Wyrabianie nawyków żywieniowych w zależności od organizmu trwa około 2 tygodnie.  Jeżeli przetrwamy ten okres adaptacyjny będzie nam za każdym razem łatwiej powiedzieć NIE.  Słodycze najlepiej zastępować owocami. Często spotykam się z opinią ludzi którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem,  że jedzenie jest mdłe, staje w gardle, że nie da się tego jeść.  Nie bójmy się używać przypraw. Kurkuma, imbir czy curry oprócz tego że nadadzą przygotowanym przez nas posiłkom smak, to korzystnie wpłyną na nasz metabolizm . 


Nie od dziś wiadomo że naszą największą wadą jest lenistwo, które doprowadza nasz organizm to takiego a nie innego stanu. Nie chce nam się czytać, nie chce nam się poszerzać swojej wiedzy. Chcemy mieć wszystko podane na tacy. Jest to największym błędem. Trzymanie się ustalonych posiłków i jedzenie codziennie tego samego znacznie obniża naszą motywacje, jedzenie staje się dla nas monotonne. Jest to pierwszy krok aby wrócić do dawnych nawyków.  Nasza dieta powinna być urozmaicona. Eksperymentujmy w kuchni. 
http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=182&produkt=2377

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz